Bajkoterapia – szkolenie dla osób pracujących z dziećmi.

Zapraszamy Cię na szkolenie Bajkoterapia jeśli pracujesz z dziećmi w wieku od 2 do 10 lat (z grupą lub indywidualnie) i chcesz nauczyć się postaw sztuki opowiadania, a także poszerzyć swoją wiedzę o bajkoterapii i jej zastosowaniu. W trakcie szkolenia będziemy korzystać z bajek terapeutycznych a także baśni tradycyjnych mających terapeutyczne właściwości.

Szkolenie Bajkoterapia pozwoli Ci lepiej wykorzystać Twoje zasoby i potencjał w pracy i w codziennych sytuacjach. Dzięki udziałowi w zajęciach:

– zyskasz dodatkowe narzędzie w przyjaznym wspieraniu dziecka/dzieci w szukaniu sposobów na poradzenie sobie z trudnymi dla nich sytuacjami (np. poranne rozstanie z rodzicem, niepowodzenia, tęsknota, smutek, brak wiary we własne możliwości, itd.)

– łatwiej będzie Ci wymyślać i opowiadać historie pomocne w pracy z dziećmi, dobierając je odpowiednio do słuchacza i sytuacji w której się znalazł

– docenisz siłę metafory – niezwykle skutecznego narzędzia w pracy z ludźmi – nauczysz się ją stosować.

Szkolenie „Bajkoterapia” składa się z dwóch zasadniczych części. Pierwsza koncentruje się na rozwijaniu kompetencji w sztuce opowiadania. Druga dotyczy pracy terapeutycznej z opowieścią.

  1. Swobodne opowiadanie
  2. Praca z głosami gestem
  3. Nawiązywanie kontaktu ze słuchaczami
  4. Rola i znaczenie baśni w rozwoju
  5. Terapeutyczne właściwości baśni i opowiadania
  6. Struktura bajki terapeutycznej
  7. Rodzaje i przeznaczenie bajek terapeutycznych
  8. Dobór opowieści do problemu i potrzeb słuchaczy.

Szkolenie odbędzie się w dniu 14 marca 2020 roku, w godzinach od 9 do 17.00

Cena szkolenia dla 1 osoby – 150 zł. Wystawiamy fakturę.

Szkolenie obędzie się przy zebraniu się grupy min. 12 osób.

Przy zapisie grupy min. 3 osób pytajcie o zniżkę!!!

Szkolenie poprowadzi Aleksandra Pronobis-Polatyńska

psycholożka, terapeutka, trenerka, opowiadaczka. Od 5 lat związana jest z Grupą 501 (niekomercyjną grupą opowiadaczy i opowiadaczek). Razem kultywują tradycję sztuki opowiadania. Tworzą spektakle oparte na opowieściach tradycyjnych, literaturze, baśniach, historiach autorskich i osobistych. Szuka opowieści, które niosą głęboki sens, szukają odpowiedzi na egzystencjalne pytania i wątpliwości. Opowieści, które poruszają emocje, odwołują się do pierwotnych instynktów, niosą ponadczasowe wartości i mają moc terapeutyczną. Opowiada dla dorosłych i dzieci. Szczególnie bliskie są jej opowieści kobiece.

Od 10 lat buduje i prowadzi autorskie projekty z zakresu rozwijania umiejętności psychospołecznych dla dorosłych; umiejętności wychowawczych dla rodziców i nauczycieli, a także warsztaty dla młodzieży z trudnościami. Prowadzi grupy rozwoju osobistego i wsparcia dla kobiet, pracuje warsztatowo i terapeutycznie z rodzinami. Pisała bloga i artykuły dla portalu Egodziecka.pl, występuje jako ekspert w audycjach Radia Bajka. Od lat szkoli opiekunki w żłobkach i klubach dziecięcych według autorskiego projektu zatwierdzonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej; napisała podręcznik do tego kursu. Prowadzi diagnostykę dzieci i superwizję zespołów w żłobkach i przedszkolach. Prowadzi programy wspierające rodziny adopcyjne i zastępcze, była ekspertem Fundacji Itaka w zakresie pomocy rodzinom dotkniętym porwaniem rodzicielskim. Merytorycznie koordynowała przez dwa lata program Opiekuna dziennego w Warszawie – prowadziła szkolenia Opiekunów i Wolontariuszy, warsztaty dla rodziców, monitoring punktów i superwizję opiekunów.

Ukończyła Wydział Psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Podyplomowo ukończyła Szkołę Trenerów Biznesu TROP oraz Studium Treningu Grupowego i Edukacji o Człowieku, jego rozwoju, zdrowiu i patologii w Instytucie Treningu i Edukacji Psychologicznej w Krakowie, od 2005 roku szkoli się w zakresie terapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Przez trzy lata pracowała w I Katedrze i Klinice Psychiatrii Akademii Medycznej w Warszawie.

Aby zapisać się na szkolenie napiasz  do nas lub zadzwoń.